Что означает символ "пси"?              Хоружевська Ангеліна Геннадіївна

спеціаліст ІІ категорії

Освіта: Потавський Націанальний педагічний університет

ім. В.Г. Короленка, за спеціальністю психологія, 2016 рік.

Основні напрямки роботи пратичного психолога

Психодіагностична робта

Метою діагностичної роботи є поглиблене психолого-педагогічне вивчення дитини протягом усього періоду дошкільного дитинства, виявлення її індивідуальних особливостей, розвитку пізнавальних та особистісних якостей, емоційної сфери, динаміка розвитку. З’ясування причин тих чи інших відхилень у вихованні та навчанні дитини; відставання чи випередження вікових нормативів

Корекційна та розвивальна робота

Має на меті сприяння повноцінному психічному та особистісному розвитку дитини. Основні завдання психолога, який працює з дітьми дошкільного віку, полягають у психологічному супроводі природного розвитку дитини, який включає розвиток основ довільності психічних процесів у дитини і тренування психічних процесів та функцій.

Консультаційна робота

Метою консультаційної діяльності практичного психолога є підвищення рівня психологічної компетентності, заохочення до вивчення кожної дитини, розвиток психологічного мислення, допомога кожному в опануванні методів індивідуального і особистісно орієнтованого підходу у вихованні. Консультаційна робота проводиться як з батьками так і з педагогічними працівниками.

Просвітня робота

Завданням психологічної просвіти є підвищення психологічної культури, пропагування психологічних знань серед батьків та вихователів. Методами психологічної просвіти є: виступи психолога на батьківських зборах, виступи на педрадах, психологічні тренінги, семінари.

Як підготувати дитину до ЗДО ?

Перший етап входження дитини в доросле життя – це, звичайно ж, дитячий садок. Перш за все, кожні батьки повинні бути впевнені, що його дитині потрібно ходити в дитячий садок. Тепер модно наймати кваліфікованих нянь, але дитячий садок – це, перш за все, спілкування дитини з однолітками. Він вчиться поводитися з ровесниками, і від того як він навчиться спілкуватися, залежить потім його навчання в школі, його робота, все його подальше життя.

Основні етапи підготовки дитини до дитячого закладу

Дізнайтеся заздалегідь про особливості режиму дня дитячого садка. Режим дня малюка має бути максимально наближений до режиму дитячого закладу, який він буде відвідувати. Поступово привчайте дитину до режиму життя дітей, прийнятому в дитячому садку, адже режим у дитячому закладі розробляється і затверджується з урахуванням медичних показань і рекомендацій лікарів.
 Обов’язково поцікавтеся про те, яке меню в дитячому садку і постарайтеся вдома хоча б іноді готувати ті, страви, які готують для дітей у дитячих садках. Адже якщо дитина буде їсти те, що вона їла вдома, їй легше буде звикнути до нового способу життя.
Навчіть дитину по можливості самостійно себе обслуговувати: вмиватися, одягатися, їсти ложкою, ходити в туалет.
Подбайте про одяг для малюка, він має бути зручним, легко зніматися і вдягатися. Налаштуйте його на те, що якщо він трохи забрудниться, нічого страшного не трапиться, щоб у дитини не виникало страху забруднити одяг. Подбайте про запасний одяг для малюка для прогулянки на майданчику.
Постарайтеся усунути у дитини шкідливі звички: заколихування перед сном, користування  пляшкою з соскою, сон і прогулянку в памперсі.

Батьки вам треба самим налаштуватися на адаптацію дитини, це нелегка праця, постарайтеся бути в цей період якомога спокійнішими, впевненішими. Дитині як ніколи буде потрібна Ваша любов і підтримка, розуміння і співчуття. Спостерігайте за дитиною особливо уважно, не перевантажуйте її емоційним спілкуванням, музикою, збудливими іграми. Будьте терплячі з нею. Більше розмовляйте, нехай дитина відчуває, що Ви активно берете участь в її житті.

АБЕТКА ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВ

А -  аналізуйте, що дитина дивиться по телевізору чи в Інтернеті.

Б -  будьте толерантними під час розмови з дитиною.

В - вас запитують — уважно слухайте, давайте відповіді.

Г -  говоріть із дитиною у зрозумілій, прийнятній для неї формі.

Д - дивіться телевізор, читайте журнали разом із вашою дитиною.

Е - економте свій час і сили на вмовляння дитини прочитати якусь книжку чи подивитися

певну передачу; напевно, їй це ще зарано — на все свій час.

Є - єдність поглядів, оцінок батьків у тому, що дивиться, читає, у що грається дитина на

комп'ютері.

Ж - життя дитини не має обмежуватися телевізором, комп'ютером чи плеєром.

З - з розумінням ставтеся до телепрограм, які обирає дитина, зважайте на її вік, інтереси

тощо.

І - ігри на комп'ютері заміняйте рухливими іграми надворі.

К - купуйте дитині тільки необхідне, не потурайте її забаганкам.

Л - любіть ваших дітей та приділяйте їм більше уваги.

М - мистецтво — це не лише телебачення, преса та Інтернет.

Н -  не кажіть дитині: «Тобі ще рано це дивитися», — просто перемкніть канал на ту програму,

яку можна дивитися разом із нею.

О - обговорюйте з дитиною побачене по телевізору.

П - поважайте думки дитини.

Р - радійте та сумуйте разом із дитиною в повсякденному житті, коли дивитеся чи

обговорюєте телепередачу або книжку.

С - стежте за своєю поведінкою, бо діти наслідують вас.

Т - творчий потенціал дитини розвивайте.

У - успіх у вихованні залежить від здорової атмосфери в родині.

Ф - фарби та палітра кольорів у вашому житті нехай завжди сяє лише веселими барвами.

Х - хай завжди дитина відчуває ваш інтерес до себе.

Ц - цікавтеся друзями дитини: запрошуйте їх до себе в гості, дізнавайтеся і про їхні захоплення, погляди на життя, про те, що вони читають, тощо.

Ч - частіше допомагайте дитині виконувати доручену справу, але не виконуйте її за дитину.

Ш - шум — це ворог здоров'я дитини.

Щ - щастя і радість дітей — у ваших руках.

Ю - юнацький вік — це найкращий період у житті дитини.

Я -  якщо хочете, щоб ваша дитина була ввічливою, порядною, люб'язною, правдивою,

ставилася до всіх із любов'ю, дотримуйтеся самі цих порад.